Схиліться! Свічку запаліть.
Хто у молитві, хто у серці чуйте,
Як кам’яніє краю біль століть.
Навіки до тридцятих ми прикуті…
Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти тільки з втратами нашого народу під час Другої світової війни.
Кількість прямих та непрямих жертв Голодомору точно встановити на сьогодні досить важко. Між істориками тривають дискусії, скільки саме людей загинуло: 5, 7, 9 чи 10 мільйонів? Але так чи інакше йдеться про МІЛЬЙОНИ безвинних жертв. Для порівняння: сучасне населення Данії складає 5,2 млн. осіб, Австрії – 8 млн.; Болгарії – 8,5 млн.; Бельгії – 10 млн.; Угорщини – 10,3 млн. Тобто, під час Голодомору зникла ціла європейська країна. Голодомор - це не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців. Нині на всіх громадянах незалежної України лежить величезна відповідальність перед полеглими нашими співвітчизниками - зберегти пам’ять про жертви голодомору. Ми повинні винести належні уроки з трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому. |
МИР ОСОБОГО РЕБЕНКА
понедельник, 28 ноября 2016 г.
воскресенье, 20 ноября 2016 г.
Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. У всьому світі, в середньому жінка народжує приблизно 6,89 дітей. Найвищий рівень народжуваності в Нігері, де жінки народжують в середньому 7,58 дітей. Найнижчий в Сінгапурі - 0,8 дитини на одну жінку.
Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.
Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.
Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.
У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!
воскресенье, 13 ноября 2016 г.
ВСІМ НАМ НЕОБХІДНІ: У СВІТІ – МИР, А В ДУШАХ – ДОБРОТА! ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ ВІДЗНАЧАЮТЬ 13 ЛИСТОПАДА
|
Є дві речі, всім нам необхідні:
у світі – мир, а в душах – доброта!
13 листопада відзначають Всесвітній день доброти (World Kindness Day)
Сьогодні поширюється Всесвітній рух за доброту. Прагнення виявляти доброту надихає людей відповідати добротою і передавати її іншим.ДОБРОТА – це ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей. Це терпимість, такт, це світло. ДОБРОТА – це усвідомлене бажання допомагати, підкріплене силою і діями. Це розуміння того, який ефект справить зроблений нами вчинок. ДОБРОТА – це дивовижний сплав моральності, сили, сміливості й активної життєвої позиції. ► Мета Всесвітнього дня доброти – озирнутися навколо себе, за межі своєї країни, культури, раси, релігії, і усвідомити, що ми громадяни світу. Як громадяни світу ми представляємо спільність. І, якщо ми хочемо, щоб у людських відносинах стався якісно новий скачок, якщо хочемо жити у світі – ми повинні зосередитися на тому, що в нас спільного. У всіх людей є добра природа, яка при її прояві нас об’єднує: в сім’ї, в суспільстві, на роботі. Якщо в якийсь нещасливий момент нам здається, що все йде не так, варто спробувати творити добро частіше, щоб відновити душевну рівновагу. Посміхніться, побажайте доброго дня, подаруйте квіточку, пригостіть цукерками. Напишіть добрі слова на сторінках соціальних мереж.
|
Подписаться на:
Сообщения (Atom)