МИР ОСОБОГО РЕБЕНКА

МИР ОСОБОГО РЕБЕНКА

вторник, 27 сентября 2016 г.

27 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ


Всесвітній день туризму відзначається щорічно 27 вересня. Історія виникнення цього свята досить проста: його було встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія.
День туризму і в Україні відзначається 27 вересня. Таким чином, він співпадає з Всесвітнім днем туризму.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи Державного комітету України по туризму…» згідно з Указом Президента України «Про День туризму» від 21 вересня 1998 року № 1047/98.
У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристичної організації — головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики.
А чи замислювався ти, юний друже, чому сьогодні в усіх державах світу туризм набув значного поширення? Відповідаємо: тому, що туризм активно стає не лише джерелом пізнавання світу, а й сприяє подальшому розвитку природного та історико-культурного потенціалу країн, є запорукою співдружності різних народів, є важливою силою збереження миру.
Ось і в Україні, щоб привернути увагу вітчизняних та іноземних туристів до нашої країни, сприяти ознайомленню їх з неповторним розмаїттям української землі, її великими туристичними можливостями, з 2007 року триває загальнонаціональна акція «7 чудес України», мета якої – показати українцям і світу історично значиме, архітектурно витончене, туристично привабливе, красиве та унікальне обличчя держави, в якій ми живемо.
У 2007 році закінчився перший етап акції і були визначені найкращі історико-архітектурні пам’ятки України. З листопада 2007 року по серпень 2008 року, під час другого етапу акції Україна обирала свої унікальні природні дива.
Якщо ти не знаєш про сімку найкращих природних обєктів нашої Батьківщини, тоді приєднуйся до  заочного краєзнавчо-туристичного походу «Сім природних чудес України», який підготувала для тебе Національна бібліотека України для дітей. Під час походу ти ознайомишся з надзвичайними пам’ятками української природи: біосферним заповідником «Асканія-Нова», Гранітно-степовим Побужжям, Дністровським каньйоном, Мармуровою печерою, Національним природним парком «Подільські Товтри», озерами Світязь та Синевир.
Відправляючись у похід ти повинен пам’ятати , що туризм – це не просто цікаві враження чи мандрівки, які дають змогу багато побачити. Це щось набагато більше, те, що важко пояснити словами, а можна відчути лише душею. Тут і незвичність неходжених стежок, і краса природи, і романтика нічного багаття, і щирі душевні розмови біля вогнища, а також ігри, конкурси, змагання, пісні…
Дізнайся більше:
Дивовижна Україна / авт.-упоряд. Т. С. Жабська, Г. С. Тетельман, К. В. Шаповалова. – Х. : Фактор : Pelican, 2008. – 191 с. : фотоілюстр. – (Україна. Учора, сьогодні, завтра).
Івченко, Андрій Сергійович.Вся Україна : путівник / А. С. Івченко. – Вид. 3-є, стер. – К. : Картографія, 2010. – 655 с. : фотоілюстр., карти.
Івченко, Андрій Сергійович.Україна. Фортеці, замки, палаци… : путівник / А. С. Івченко, О. А. Пархоменко. – К. : Картографія, 2010. – 598 с. : фотоілюстр., карти.
Клід, Ірина. Цікаве й корисне дозвілля : організація літнього відпочинку / І. Клід, М. Женчук. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2011. – 64 с. : ілюстр.
Померанцев, Юрій Михайлович.У човні по рідному краю : поради юним туристам-водникам / Ю. М. Померанцев, Ю. О. Петренко; мал. А. Василенка. – Вид. 2-ге, допов. – К. : Веселка, 1971. – 200 с. : ілюстр.
Спутник туриста / А. В. Бирюков [и др.] ; сост. К. И. Вахлис ; ред. Н. М. Радченко. – 2-е изд., перераб. и доп. – К. : Здоров’я, 1991. – 360 с. : ілюстр., карти.
Україна : туристична карта / Державна служба геодезії, картографії та кадастру ; Державне науково-виробниче підприємство “Картографія” ; ред. М. О. Астанкова [та ін.] ; фото А. С. Івченко. – 1:1250000. – К. : Картографія, 2010. – 1 к. : кольор. ; 84х116. – (Туристичні карти).
Украина = Ukraine : 30 природных шедевров / авт.-сост. О. Беликов ; пер. В. Артюх ; худож. О. Мартиросов ; фото С. Клименко [и др.]. – Х. : Альбатрос, 2011. – 63 с. : фотоілюстр.

четверг, 1 сентября 2016 г.

Свято 1 вересня - День знань: історія та традиції
Значення свята 1 вересня «День знань»


Свято 1 вересня - День знань

У нашій країні щороку 1 вересня відзначається свято День знань. Свою назву він отримав завдяки тому, що є першим днем осені, коли починається новий навчальний рік у всіх російських школах, а також середніх і вищих навчальних закладах.
День знань - це свято для всіх учнів, учнів, студентів, їх батьків, вчителів і викладачів, а також усіх тих людей, які хоч якось пов'язані з обслуговуванням школярів і студентів.
Але традиційно найбільше йому радіють ті, хто в цей день вперше йде до школи. Можна сказати, що 1 вересня для першокласників і першокурсників починається зовсім нове життя. Цей день є для них дуже хвилюючим і незабутнім.

Свято «День знань» - традиції

У всіх населених пунктах нашої країни 1 вересня можна бачити велику кількість ошатно одягнених першокласників, крокуючих з букетом квітів в школу. Там для них проводяться урочисті лінійки, присвячені початку навчального року, а також уроки світу, стали вже традиційними. Для першокласників дзвенить їх перший шкільний дзвінок. Для них малюють шкільні стінгазети, звучать пісні про школу. В учнів інших класів теж є привід для радості, адже вони знову зустрічаються з улюбленими вчителями та шкільними товаришами.
Звичайно, в різних школах свято «День знань» відзначається по-своєму. А в останні роки деякі школи стали відзначати 1 вересня з великим розмахом: влаштовуються вечірки на природі або в кафе. В середніх спеціальних та вищих навчальних закладах урочисті лінійки зазвичай не проводяться. Для першокурсників проходять урочисті збори, але учні старших курсів вже навчаються.

Історія свята «День знань»

Варто нагадати кілька історичних фактів, що стосуються цього дня. Спочатку цей день відзначали всі народи як свято жнив. У нашій країні ще за часів Петра Першого в цей день було прийнято святкувати Новий Рік. Але потім Новий Рік було вирішено перенести на 1 січня, за зразком європейських країн.
Зараз 1 вересня є державним святом під назвою «День знань». Не варто плутати цей день з днем вчителя, в даний час вони є окремими святами.
Потрібно нагадати, що офіційно День знань почали відзначати в СРСР з 1984 року. До того, як День 1 вересня отримав статус державного свята, він був навчальним днем. Хоча і починався цей день з урочистої лінійки, але потім проводилися вже і звичайні уроки.
Перші особи держави 1 вересня традиційно вітають вчителів та учнів з Днем знань. Різні навчальні заклади відвідуються представниками адміністрації районів і міст.
Можна сказати, що в Росії немає людини, яка не згадував би з радістю день першого дзвінка, першу вчительку, шкільних друзів.

Значення свята 1 вересня «День знань»

Це свято не тільки педагогів і учнів, він також покликаний підкреслити важливість освіти.
Навчальний рік у сучасних російських школах починається 1 вересня і триває до кінця травня. Він поділяється на чверті, між ними передбачені канікули. В кінці кожної чверті і в кінці кожного року учні отримують підсумкові оцінки по всіх досліджуваних предметів.